Tanıtımsss (34)

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu sizinle beraber yapılan bir yol arkadaşlığıdır. Bazen kendi yaşamınıza dair yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunda, işin içinden çıkamadığınız zaman, daha iyisini yapmak istediğinizde aklınıza, “Acaba bunun başka bir yolu var mı?” sorusu gelir ve ne yapacağınızı bilemezsiniz.

Kendiniz ile ilgili konularda; kariyer, iş, özel hayat, ilişkiler ve daha bir çok konuda daha iyi olmak için yardıma ihtiyacınız olur. Yaşam koçu, daha iyi ve daha mutlu bir hayat sürmenize yardımcı olacak kişidir.

Kişiye doğru ve güçlü sorular sorarak kendilerini keşfetmelerini ve iç potansiyellerinin ortaya çıkmasını sağlar, farkındalık yaratarak hedefler belirlemesine yardımcı olur. Farklı bir bakış açısı kazandırır. Bireyin, kendinde gelişmesini istediği konunun bireyin mutlu olacağı şekle gelmesini sağlar.

Bazen kimsenin sizi anlamadığını, dinlemediğini, yargıladığını düşünürsünüz. Yaşam koçu sizin yalnızlığınızı ve/veya çaresizliğinizi gidermenize yardımcı olacak bir yol arkadaşlığıdır. Sizi yargılamadan dinler, anlar ve yol gösterir. Hayata hiç bakmadığınız gözle bakmanıza, kendinizi bulmanıza yardımcı olur.

Bilirsiniz ki sizi dinleyen ve size inanan sizin için bir şeyler yapan biri vardır.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *